قیمت‌های جدید اینترنت ADSL اعلام شد، آیا اوضاع اینترنت کشور بهبود می‌یابد؟

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات کشور، در جلسه خود در تاریخ 22 خردادماه، تعرفه‌های جدیدی برای اتصال به اینترنت مصوب کرده است که اجرای آن از اول مردادماه سال جاری آغاز می‌شود. براساس این مصوبه تعرفه‌های اتصال به سرویس اینترنت از طریق ADSL و WiFi به صورت حجمی و غیر حجمی از ابتدای مردادماه تغییر می‌کند و شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت باید از این تاریخ، سرویس‌های خود را بر این اساس در دسترس کاربران قرار دهند. در ادامه با این نرخ‌های جدید همراه خواهید بود.

براساس تعرفه‌های جدید اعلام شده از سوی کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، باید از ابتدای مردادماه خدمات اینترنت با قیمت ارزان‌تری در اختیار کاربران قرار بگیرد.

طبق بند شماره یک از این مصوبه، تعرفه خدمات دسترسی به اینترنت ADSL و WiFi به صورت غیر حجمی به این شرح است:

شرکت‌های ارائه دهنده خدمات همچنین از این به بعد متعهد هستند که پس از پایان یافتن دو حجم داخلی و بین‌الملل در صورت نیاز کاربران، بر اساس تعرفه‌های موجود در جدول زیر حجم‌ بیشتری را در اختیار آنها قرار دهند. تعرفه فراهم کردن این حجم ترافیک مازاد به صورت پلکانی و در چهار سطح زیر محاسبه می‌شود.

طبق بند شماره دو این مصوبه، هزینه برقراری و نگهداری ماهانه ارتباط اینترنت به صورت حجمی بین شرکت‌های ارائه دهنده و کاربران به این صورت محاسبه می‌شود.

در دیگر بندهای این مصوبه، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات کشور به صراحت اعلام کرده است که هزینه خریداری مودم به عهده مشتری است و شرکت‌های ارائه کننده خدمات، مجاز به فروش اجباری مودم به کاربران نیستند. علاوه بر این، سقف هزینه راه‌اندازی و تنظیم مودم در صورت درخواست کاربران و مشترکین 15 هزار تومان است و شرکت‌های ارائه کننده در صورت دریافت این درخواست، موظف به نصب و راه اندازی تجهیزات هستند. تعرفه راه‌اندازی سرویس اینترنت بر روی خطوط (رانژه) نیز حداکثر 7 هزار تومان تعیین شده است و تعرفه تخلیه خطوط نیز 5 هزار تومان می‌باشد.

از سوی دیگر، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات کشور، ارایه کنندگان را به راه‌اندازی یک سامانه اندازه‌گیری سرعت و کیفیت شبکه اتصال و همچنین رهگیری این سوابق موظف کرده است.به منظور ایجاد رقابت بین شرکت های مختلف، حداقل میزان تعرفه‌های اتصال به اینترنت از سوی این کمیسیون، 60 درصد مبالغ موجود در جدوال بالا تعیین شده است. تمام بندهای موجود در این مصوبه از تاریخ یکم مرداد 1395 لازم الاجرا است.

با توجه به این مصوبه، به نظر شما تعرفه‌های جدید موجب بهبود و ساماندهی قیمت‌ها و همچنین خدمات اتصال به اینترنت در کشور می‌شود؟ نظرات خود را حتماً با ما در میان بگذارید.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *